Kuna tänane hommikupoolik oli nii vihmane, et isegi koer ei tahtnud õue minna, siis veetsin aega küpsetades. Pavlovad on ühed meeletult head maiused, ühed mu lemmikutest. Kuid mul läks ikka mitu proovimist enne, kui sain õige ja maitsva tulemuse kätte. Kui aga juba täpselt tead, mida ja kuidas tegema pead, siis ei ole pavlova tegemine üldse aeganõudev, vaid käib väga kiiresti ja kerge vaevaga. Proovige järgi!

DSC04251

Pavlova põhi:

  • 4 munavalget
  • natukene soola
  • 200 g tuhksuhkrut
  • 1 sl tärklist
  • 1 tl valge veini äädikat

Toorjuustukreem:

  • 150 ml vahukoort
  • 150 g toorjuustu
  • 4 sl tuhksuhkrut

Lisaks meelepäraseid marju.

DSC04258

Kuumuta ahi 130 kraadini. Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga. Mikserda munavalged soolaga kergeks vahuks. Lisa vähehaaval suhkur ja mikserda kõvaks ja läikivaks vahuks. Mina kasutan tuhksuhkrut, kuna see lahustub munavalges paremini ning pärast ei jää segu sisse suhkrutükke. Kui käepärast on aga tavaline suhkur, siis võid ka seda kasutada. Lisa munavalgevahule valge veini äädikas ja tärklis ning mikserda ühtlaseks.

Tõsta segu supilusikaga kuue ringi kujuliselt küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Kuna besee vajub küpsemise ajal natukene laiali, siis jäta ringidele vahed sisse. Tee ettevaatlikult ringidele sisse augud, lükates lusikaga segu äärtesse, ääred võivad jääda kõrgemad. Sinna läheb pärast toorjuustukreem.

Küpseta 60-70 minutit kuni beseed on krõbedad ja kahvatukuldsed. Servaosa peaks olema kuiv ja veidi murenenud, keskosa aga pisut vetruv. Lülita ahi välja ja jäta beseed praokil uksega ahju umbes 20 minutiks jahutma. Võta beseed ahjust välja ning lase neil täielikult jahtuda. Serveerimiseks võta beseed ettevaatlikult paberilt ja aseta taldrikule.

Kui beseed on ahjus, on aega valmistada toorjuustukreem. Vahusta vahukoor. Sega hulka toorjuust ja tuhksuhkur kuni moodustub küllaltki paks ja ühtlane mass.

Kui beseed on asetatud taldrikule, pane besees oleva augu või lohu sisse marju ning kata toorjuustukreemiga. Peale raputa veel meelepäraseid marju. Ja ongi valmis üks väga mõnus magus suutäis.

Head nautimist!

DSC04247

Advertisements